Līdzsvara efekts: laimīgi darbinieki = ilgtspējīgi darba devēji

2020. gada 09. oktobris

01:00

Par privātās un darba dzīves līdzsvaru, šķiet, ir dzirdējuši visi, taču “aci pret aci” to saticis ir tikai retais. Iemesls? Pateicoties tehnoloģiju attīstībai, darbs mūsu ikdienā ienāk aizvien vairāk. Piemēram, mobilais tālrunis nodrošina kolēģiem, klientiem un partneriem iespēju mūs sasniegt 24/7. Savukārt attālināts darbs, kas vēl pirms pusgada bija nosacīta nākotne, globālās pandēmijas ietekmē ir kļuvis par pārliecinošu tagadni. Normālos apstākļos tam būtu vajadzējis veicināt privātās un darba dzīves līdzsvaru. Taču realitātē notika citādi, jo darbs ienāca mūsu mājās šī vārda vistiešākajā nozīmē.

Muzikālās diskusijas "Līdzsvara efekts: laimīgi darbinieki - ilgtspējīgi darba devēji" reklāmas plakāts, kas vēsta, ka pasākums norisināsies 2020. gada 9. oktobrī laikā no plkst. 13.00 līdz 16.00. Tas notiks Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības organizētās Darba un dzīves nedēļas ietvaros.

Jāpiebilst, ka globālā pandēmija arī uzskatāmi parādīja – uzskats, ka problēmas ar privātās un darba dzīves līdzsvarošanu ir tikai vecākiem ar maziem bērniem, ir maldīgs! Šis jautājums ir aktuāls ikvienam darbiniekam – gan X, Y un Z paaudzēm, gan arī tā dēvētajai “baby boomers” paaudzei, turklāt neatkarīgi no viņa dzimuma, ģimenes stāvokļa, interešu loka u.tml. Tāpēc, domājot par to, kā veicināt biznesa izaugsmi un ilgtspēju, ir būtiski pievērst uzmanību jautājumiem, kas veicina katra darbinieka, nevis noteiktas darbinieku grupas labsajūtu. Vai mūsdienu strauji mainīgajos apstākļos tas maz ir iespējams? Un ar ko sākt?

Dažādu jomu eksperti norāda, ka iespējams ir viss. Pie kam, pieredze liecina, ka tik radikālas metodes, kā, piemēram, darbinieku pieejas slēgšana darba e-pastiem un citiem organizācijas resursiem darba dienas beigās, privātās un darba dzīves līdzsvaru neveicina. Produktivitāti ne tik. Bet kas veicina? Turklāt jebkurā vecumā?

Ja esat gatavi paskatīties uz privātās un darba dzīves līdzsvarošanas jautājumiem no neierasta skatu punkta, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts sadarbībā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību ielūdz jūs uz muzikālu stāstu pēcpusdienu “Līdzsvara efekts: laimīgi darbinieki = ilgtspējīgi darba devēji”! Tā ietvaros pievērsīsimies privātās un darba dzīves līdzsvarošanas praktiskajiem jautājumiem.

Pieredzes stāstos dalīsies gan darba devēji (“Swedbank” Personālpārvaldes projektu vadītāja Inese Blaua-Brēķe, “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks, Latvijas Televīzijas raidījumu redaktore Dace Leimane, “Cēsu alus” Pensionāru kluba vadītājs Kārlis Tomsons un Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas vadītāja Maija Ancveriņa), gan arī nodarbinātie (aktrise Anta Aizupe, mūziķe Vlada Hmeļevska un biedrības “Tēvi” pārstāvis Lauris Bokišs). Bet aktuālos ar privāto un darba dzīvi saistītos jautājumus komentēs tiesību eksperts Kaspars Rācenājs un cilvēkresursu vadības eksperte Daiga Vintere.

Visu šo muzikālo stāstu “diriģēs” žurnālists Ansis Bogustovs. Savukārt par tā muzikālo noformējumu parūpēsies mūziķis Kaspars Zemītis.

Aicinām visus interesentus, kuri vēlas apmeklēt pasākumu klātienē, reģistrēties šeit. Lūgums ņemt vērā, ka valstī noteikto COVID-19 ierobežojumu dēļ vietu skaits klātienes apmeklējumam ir ierobežots.

Pasākumā varēs piedalīties arī attālināti, jo tas tiks pārraidīts tiešsaistē: https://ej.uz/LBAStiesraide.

Dalība pasākumā ir bez maksas.

Uz tikšanos šā gada 9.oktobrī plkst. 13.00 – 16.00 Spīķeru koncertzālē (Ģenerāļa Radziņa krastmalā 3, Rīgā) vai Facebook tiešraidē!

______

Pasākums tiek organizēts ar Eiropas Komisijas atbalstu programmas “Tiesības, vienlīdzība un pilsonība” 2014. – 2020. gadam ietvaros.

Projekta “Balance for all – B4A” mērķis ir īstenot pasākumus, lai mazinātu stereotipus par noteiktu lomu sadalījumu starp sievietēm un vīriešiem privātās un darba dzīves saskaņošanā un radītu priekšnosacījumus vienlīdzīgākai aprūpes un mājsaimniecības pienākumu sadalei.

Projektu īsteno Labklājības ministrija kā vadošais partneris sadarbībā ar LBAS un Latvijas Darba devēju konfederāciju.