Atbildīga biznesa nedēļa 2021
FAKTI UN SKAITĻI
Lai arī privātās un darba dzīves līdzsvars ir nevis modes lieta, bet gan mūsu laikmeta un demogrāfiskās situācijas izraisīta nepieciešamība, sasniegt to izdodas vien retajam – katrs ceturtais strādājošais Latvijas iedzīvotājs savas privātās un darba dzīves līdzsvaru vērtē neapmierinoši, liecina InCSR un pētījumu kompānijas “Kantar” veiktās aptaujas dati. Kā galvenie šo līdzsvaru ietekmējošie faktori tiek minēta neapmierinātība ar pašreizējo darba vietu (63%) un pārāk augsta darba slodze (56%).
Vislielākās grūtības panākt privātās un darba dzīves līdzsvaru ir sievietēm vecumā no 35 līdz 44 gadiem – kvalificētām strādniecēm un amatniecēm no Rīgas, kurām nav bērnu.
Globālās pandēmijas negatīvo ietekmi uz privātās un darba dzīves līdzsvaru ir izjutuši 38% strādājošo, turklāt bieži šī ietekme ir saistīta darbu. Ne velti katrs piektais nevēlētos atgriezties pie attālināta darba modeļa, liecina RSU Darba drošības un vides veselības institūta dati.
RUNĀ EKSPERTI
Laimīgi darbinieki – ieguvums darba devējiem
Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja
Privātās un darba dzīves nošķiršana – tiesības atslēgties
Toms Šulmanis, "COBALT" partneris un zvērināts advokāts, darba tiesību eksperts
Privātās un darba dzīves līdzsvars, nevis otrādi
Dace Helmane, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja
ATBILDĪGAS IDEJAS
Lai arī ilgu laiku tika uzskatīts, ka iespēja strādāt attālināti ir viens no labas darba vides priekšnosacījumiem, globālā pandēmija parādīja, ka tā gluži nav. Dažādu pētījumu dati liecina, ka darbs #PaliecMājās režīmā daudziem ir veicinājis pārstrādāšanos un izraisījis veselības problēmas. Tāpēc šogad Atbildīgu ideju tirgū, kas ir viens no gaidītākajiem Atbildīga biznesa nedēļas pasākumiem, pievērsīsimies jautājumam par robežu nozīmi attiecībās ar darbu. Dažādu nozaru uzņēmumi šajā pasākumā stāstīs par risinājumiem, kas tiem ir palīdzējuši veicināt darbinieku labsajūtu, stiprināt komandas garu un uzlabot darba efektivitāti sarežģītajos COVID-19 apstākļos.
Ir vērts piedalīties, jo ir pierādīts, ka šādi pieredzes stāsti iedvesmo vērtīgām pārmaiņām, drosmīgiem eksperimentiem un jauniem sasniegumiem!