DISKUSIJA: Klimatneitralitāte un uzņēmējdarbība

2021. gada 25. maijs

15:00

81% Latvijas uzņēmumu atzīst, ka ir apzinājuši iespējas samazināt savu ietekmi uz vidi, taču reālas pārmaiņas tiem traucē ieviest galvenokārt zināšanu, valsts atbalsta un inovāciju pieejamības trūkums, liecina Pasaules Dabas Fonda, Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta (InCSR) un uzņēmuma “BeBetter” kopīgi veiktā pētījuma dati. Lai iedrošinātu uzņēmumus aktīvāk domāt par to, kā samazināt savu oglekļa pēdu, kļūt energoefektīvākiem un klimatam draudzīgākiem, otrdien, 25.maijā tiks organizēta ekspertu diskusija “Klimatneitralitāte un uzņēmējdarbība”.

Tāpat no pētījuma datiem izriet, ka populārākās aktivitātes, ko uzņēmumi īsteno klimatneitralitātes veicināšanai, ir: pāreja uz atjaunojamiem energoresursiem, autoparku modernizācija un mobilitātes uzlabojumi kopumā, atkritumu un resursu apsaimniekošana un pārstrāde, investīcijas klimatam draudzīgos risinājumos un tehnoloģiju modernizācija.

“Sekojot zinātnes argumentācijai, virzoties starptautisko un nacionālo mērķu izpildē, mums jāpieņem ļoti ātri, bet reizē pragmātiski un racionāli lēmumi klimatam draudzīgā attīstībā. Strauji mainoties nosacījumiem un vajadzībām, virzoties uz kopēju mērķi, svarīga ir savstarpējā saliedētība, rīcības prioritātes un skaidri turpmākie soļi. Šobrīd ļoti nozīmīga kļūst komersantu un valsts pārvaldes savstarpējā mijiedarbība gan kopējā izpratnē, gan lēmumos un praktiskos soļos virzībā uz klimatneitralitāti,” norāda Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis.

Ir pierādīts, ka klimatneitralitātei ir ļoti nozīmīga loma biznesa izaugsmes veicināšanā, tāpēc otrdien, 25. maijā, no plkst. 15.00 līdz 16.30 Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar ES māju un InCSR rīkos tiešsaistes paneļdiskusiju “Klimatneitralitāte un uzņēmējdarbība”. Sarunas mērķis ir rosināt diskusiju, dalīties pieredzes stāstos un sniegt noderīgus padomus uzņēmējiem par to, kā attīstīt to darbību klimatneitralitātes virzienā.

“Vides jautājumiem ir jābūt jebkura uzņēmuma dienaskārtībā. Pirmkārt, atbildīgu rīcību, līdzīgi kā atklātību, no uzņēmumiem pieprasa ne tikai Eiropas Savienība un valsts, bet nu jau arī patērētāji. Otrkārt, dažādas ar vides pasākumiem saistītas iniciatīvas veicina produktivitāti, sekmē efektivitāti un inovācijas, bet tās savukārt iet roku rokā ar ekonomisko izaugsmi. Uzņēmumi, kuri to apzināsies savlaicīgi, būs vismaz vienu soli priekšā saviem konkurentiem,” uzsver InCSR vadītāja Dace Helmane.

Informatīvs attēls, kurā atspoguļota informācija par pasākumu - tā norises laiku, dalībniekiem un moderatoru.  Attēlā iekļauta fotogrāfija ar daudzstāvu ēku, kuras logi ir noauguši ar vīteņaugiem, un pasākuma organizatoru logotipi.

Diskusijā piedalīsies: Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā ekonomikas padomnieks Mārtiņš Zemītis, Vides un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece vides aizsardzības jautājumos Alda Ozola un Pasaules Dabas Fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs. Diskusijā privāto sektoru pārstāvēs AS “Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps un AS “Cēsu alus” valdes priekšsēdētāja Eva Sietiņsone. Sarunu moderēs InCSR vadītāja Dace Helmane.

Pasākumā īpaši aicināti piedalīties uzņēmēji, nozaru asociāciju un citu organizāciju pārstāvji. Pievienoties sarunai tiešsaistē varēs ikviens interesents Pasaules Dabas Fonda, InCSR, ES mājas Facebook lapās. Saite uz pasākumu pieejama šeit.

Diskusijas par ilgtspējas tēmām ES māja rīko sadarbībā ar Pasaules Dabas Fondu. Šī gada ietvaros plānots organizēt vēl divas diskusijas par uzņēmējdarbības mijiedarbību ar finanšu sektoru un zinātni klimatneitralitātes sasniegšanā.