Ilgtspējas indekss 2019

Jau desmito gadu Latvijā reģistrēti uzņēmumi piedalījās Ilgtspējas indeksā un izmantoja iespēju bez maksas izvērtēt gan savu atbildības līmeni, gan risku un procesu vadību. Novērtējumam bija iespējams pieteikties līdz 1. aprīlim vietnē www.incsr.eu sadaļā “Ilgtspējas indekss”.

Piedaloties Ilgtspējas indeksā, uzņēmumi tiešsaistes režīmā veic bezmaksas pašnovērtējumu atbilstoši virknei kritēriju stratēģiskās plānošanas, vides aizsardzības, darba vides un citos būtiskos aspektos. Maijā Ilgtspējas indeksa ekspertu komisija pārbaudīs un analizēs iesniegto informāciju, savukārt 13. jūnijā Atbildīga biznesa nedēļas ietvaros tika paziņoti rezultāti un apbalvoti labākie uzņēmumi dažādās kategorijās.

Rezultāti

Ilgtspējas indeksā platīna kategorijā šogad iekļuvuši 19 uzņēmumi, no kuriem deviņi ir jaunpienācēji – Augstsprieguma tīkls, Balta, Baltic International Bank, Coca-Cola HBC Latvia, GRIFS AG, Latvijas Autoceļu uzturētājs, Sadales tīkls, Schwenk Latvija, starptautiskā lidosta “Rīga”.

Šie deviņi uzņēmumi pievienojās tiem, kuri Ilgtspējas indeksa augstāko novērtējumu ieguvuši jau iepriekšējos gados – Cēsu alus, Latvenergo, Latvijas Dzelceļš, Latvijas Loto, Latvijas Mobilais telefons, Rimi Latvia, Rīgas tehniskā universitāte, SEB banka, Swedbank, kā arī Ventspils reiss.

“Ilgtspējas indeksā jau desmito gadu novērtējumu veica Latvijas atbildīgākie un drosmīgākie uzņēmēji, jo ir gatavi novērtēt savu sniegumu un atklāt trūkumus, bet vienlaicīgi – veikt uzlabojumus,” norāda Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta vadītāja un Ilgtspējas indeksa organizatore Dace Helmane. “Desmit gadu laikā ir attīstīts ne tikai pats novērtējums, bet arī būtiski augusi uzņēmēju izpratne par atbildīga principiem, ko apliecina augstais sniegums un lielais platīna līmeņa dalībnieku skaits. Ir laiks spert nākamo soli, tāpēc jau nākamgad eksperti vērtēs ne tikai procesus un risku vadības mehānismu, bet arī Latvijas uzņēmumu faktisko ietekmi uz cilvēkiem, vidi un ekonomiku.”

Platīns

Šie uzņēmumi savā darbībā ir pilnībā integrējuši korporatīvo atbildību, un tajos noteikti atbildīgie gan valdes, gan izpildītāju līmenī. Šajos uzņēmumos notiek sistemātiska datu vākšana un ietekmes novērtēšana. Tie par savu darbību atskaitās ar augsta līmeņa caurskatāmību un ietekmes auditorijas iesaisti, un to publiskotos datus ir apstiprinājis ārējs auditors.

Zelts

Uzņēmumi ar zelta statusu demonstrē atklātību un caurskatāmību, visus būtiskākos ilgtspējas aspektus komunicējot publiski. Tie tiecas paplašināt un pielāgot savus riska vadības procesus, iekļaujot tajos būtiskākos korporatīvās atbildības aspektus. Šo uzņēmumu korporatīvās atbildības stratēģija ietver skaidrus un izmērāmus mērķus.

Sudrabs

Sudraba līmeņa uzņēmumi mērķtiecīgi darbojas, lai īstenotu efektīvu ietekmes auditoriju iesaisti un ieviestu procesus, ar kuriem identificēt un vadīt riskus un iespējas. Šīs kompānijas apkopo datus, kas uzrāda snieguma uzlabojumus galvenajās jomās pēdējā gada vai divu laikā.

Bronza

Šie uzņēmumi ir spēruši pirmos soļus, lai publiski komunicētu savu praksi būtiskākajos jautājumos par ietekmi uz vidi, sabiedrību, darba vidi un kopējo tirgu, tomēr rezultāti nav viendabīgi augsti visos rādītājos. Šie uzņēmumi ir noteikuši savu vīziju, misiju un vērtības, kā arī publiskojuši savus korporatīvās atbildības principus, kuru īstenošanā iesaistīts viss uzņēmums.

Saistītie notikumi

13 jūnijs, 2019

Bizness tiekas ar valsti

  • Atbildīga biznesa nedēļa 2019
10 jūnijs, 2019

Atbildīga biznesa nedēļas un izstādes “Izvēles slazdā” atklāšana

  • Atbildīga biznesa nedēļa 2019
11 jūnijs, 2019

Atbildīgu ideju tirgus 2019

  • Atbildīga biznesa nedēļa 2019

Kontakti